بررسی تخصصی علت خروج آب از اگزوز ماشین

از سوالات متداول رانندگان این است که دلایل خروج آب از اگزوز خودرو چیست و چه عواملی در این مورد موثرند. به طور کلی چکه کردن و خروج آب از اگزوز خودرو می تواند دلایل زیادی داشته باشد. البته منظور از خروج آب از اگزوز خودرو، خروج مقداری زیادی آب به شکلی واضح نیست. به عبارتی بهتر، خروج آب از اگزوز را می توان همان چکه کردن آب در نظر گرفت که در برخی موارد همین چکیدن آب می تواند آسیب های زیادی را به خودرو وارد نماید و نشانه خرابی برخی از قطعه های موتور خودرو باشد.

اگزوز چیست و چه کاری انجام می‌ دهد؟

قبل از بررسی علل خروج آب از اگزوز، به معرفی سیستم اگزوز می پردازیم. اگزوز یکی از این قطعات مهم است. قطعه‌ای که معمولاً خروجی آن را در پشت خودرو است. به طور کلی در هر وسیله نقلیه موتوری، باید قطعه ‌اگزوز وجود داشته باشد. چرا که واکنش‌ های شیمیایی ایجاد شده در سیلندرها باید به طریقی، به خارج از وسیله نقلیه هدایت شود. در واقع، از مهمترین مسئولیت های این قطعه می توان به انتقال گازهای حاصل از احتراق در موتور خودرو به انتهای خودرو و محیط خارج از آن اشاره کرد. علاوه بر آن، سیستم اگزوز در کاهش صدا، دما و آلایندگی ‌ها نیز نقش موثری دارد. یک لحظه تصور کنید که گازهای حاصل از واکنش‌ های شیمیایی در موتور که دمایی ۸۰۰ درجه دارند، به همان شکل وارد هوا بشوند!

 

آیا علت خروج آب از اگزوز را می دانید؟ - آیا علت خروج آب از اگزوز را می دانید؟

 

بخش های مختلف سیستم اگزوز

شناخت اجزای تشکیل دهنده سیستم اگزوز برای درک بهتر عملکرد آن ضروری است. این قطعات می‌ توانند ۳ یا بطور جزئی‌تر ۵ بخش داشته باشند. این بخش‌ ها عبارتند از:

1 – منیفولد خروجی

این بخش وظیفه دارد تا دودهای خروجی را از مجاری موجود در سیلندر بگیرد و به لوله اگزوز منتقل کند.

2 – لوله‌های رابط

درون اگزوز لوله هایی وجود دارد که در حقیقت رابطی بین منیفولد دود، انباره و سر اگزوز می باشد.

3 – کاتالیست

کاتالیست ها دارای یک نوع فیلتر از جنس سرامیک هستند که دود خارج شده از موتور را تصفیه کند. در واقع وظیفه اصلی کاتالیست، پایین آوردن سطح آلایندگی خودرو است.

4 – منبع اگزوز یا انباره اگزوز (صدا خفه‌ کن)

بخشی از اگزوز است که وظیفه آن کاهش سرعت گاز های خروجی بوده تا از این طریق صدای خروج گاز را تا حد زیادی کاهش دهد.

5 – لوله پخش‌ کننده دود

 

دلایل اصلی خروج آب از اگزوز خودرو چیست؟

احتراق در موتور و میعان

زمانی که ماشین را استارت می زنید به دلیل احتراق سوخت در موتور، مخلوطی از بخار آب و گاز کربن دی اکسید تشکیل می شود. هنگامی که موتور سرد می شود، میعان آب و کربن دی اکسید رخ می دهد. این میعان منجر به خروج قطرات آب از اگزوز ماشین می‌شود.

میعان از گرما

اگر ماشین در هوای سرد باشد، نیاز هست قبل از حرکت ابتدا موتور آن گرم شود. این گرم کردن اولیه موجب ایجاد حرارت بسیار زیاد و خروج آن از طریق اگزوز می شود. این حرارت باعث وقوع میعان در سیستم اگزوز و خروج قطرات آب از آن می‌ شود. این نشتی آب معمولا خطرناک نیست. اما اگر متوجه شدید که این چکیدن آب از اگزوز پس از گرم شدن موتور و حین رانندگی نیز ادامه دارد، نشان دهنده بروز مشکلی در ماشین بوده و باید سریعا به تعمیرگاه مراجعه کنید.

 

آیا علت خروج آب از اگزوز را می دانید؟ - میعان از گرما

 

نشت مایع خنک کننده به درون موتور

اگر پیستون ها فرسوده و واشرها دچار نشتی شده باشند، احتراق ناقص سوخت منجر به ورود مقداری از ماده خنک ساز به موتور می شود. این عمل موجب خروج آب و دود سفید از اگزوز شده که بسیار خطرناک می‌باشد. بنابراین اگر متوجه خروج آب و دود سفید از اگزوز با بویی شبیه سوختگی یا رایحه شیرین شدید، هرچه سریعتر خودرو را به تعمیرگاه های مجاز ببرید.

 

چگونه مشکل خروج آب از اگزوز را برطرف کنیم؟

برای برطرف کردن خروج آب از اگزوز ابتدا باید دلیل این مشکل را پیدا کنید. تعویض به موقع واشر سرسیلندر به صورت متوالی و هر چند وقت یکبار بعنوان یک قطعه مصرفی مثل روغن موتور، فیلترها و تسمه ها پس از طی کردن چند کیلومتر مشخص میتواند از خیلی از هزینه هایی که در آینده امکان دارد برای شما بوجود بیاید را کاهش داده و از وقوع آن جلوگیری کند.

اگزوز

هنگامی که ماشین روشن است، به بررسی اگزوز بپردازید. در این حالت به اگزوز دست نزنید چون بسیار داغ است. به دنبال یافتن قسمت های زنگ زده یا لوله های قطع شده در سیستم اگزوز باشید. به صدای چکه کردن آب از اگزوز گوش دهید و سعی کنید آن را ردیابی کنید. اگر مورد مشکوکی نیافتید باید دنبال سایر احتمالات بروید.

واشرهای منیفولد

همانطور که گفتیم، علت خروج دود سفید از اگزوز، نشت مایع خنک ساز به درون محفظه احتراق است. واشرهای منیفولد برای مهر و موم کردن منیفولد یا چندراهه ها استفاده می شوند. خرابی این واشرها موجب نشت خنک ساز به درون موتور می‌ شود. برای بررسی این واشرها، منیفولد ورودی و خروجی را برداشته و واشرها را به دقت وارسی کنید. اگر این واشرها ترک خورده یا معیوب هستند، باید تعویض شوند.

سرسیلندر

اگر واشرهای منیفولد سالم بودند، نوبت به بررسی سرسیلندر می رسد. سرسیلندر قطعه ای از جنس آلومینیوم می‌ باشد که ترک خوردن یا شکستن آن منجر به نشت خنک ساز به درون موتور می شود. اگر متوجه وجود ترک در سرسیلندر شدید یا اگر این قطعه به خوبی با سیلندر چفت نشد، باید آن را تعویض کنید.

 

آیا علت خروج آب از اگزوز را می دانید؟ - واشر سرسیلندر
جمع بندی

خروج آب از اگزوز خودرو در هنگامی که هوا سرد است (زمستان) نباید منجر به ایجاد نگرانی شود و مشکلی ندارد و تنها زمانی که این اتفاق در هوای گرم رخ می دهد باید علل آن را بررسی نمود. نکته قابل تامل این است که در زمستان آب تنها برای چند دقیقه و نه بیشتر آب از اگزوز می‌تواند خارج شود. اما در روز‌هایی که هوا سرد نیست و شاهد خروج آب از اگزوز هستید، احتمال ایجاد مشکل فنی بسیار زیاد بوده و حتما باید بررسی شود.

اگر شما به یکی از این مشکلات در خودروی خود مشکوک شدید، چک کردن خودرو به وسیله یک مکانیک حرفه ای بسیار مهم و ضروری است. این مسائل مشکلات بسیار مهم هستند. جدی نگرفتن خروج آب از اگزوز خودرو (اگر دلیلی جز رطوبت و دمای هوا داشته باشد) باعث خرابی و آسیب های جدی تری می‌شود که خرج بیشتری نیز ایجاد می‌کند.

 

تعمیر وعیب یابی انواع خودروهای خارجی در محل، توسط مکانیک ماهر امداد سیار

 

همین حالا با ما تماس بگیرید