چطور می توان شتاب ماشین را بالا برد؟

در این مقاله به معرفی 5 مورد از روش هایی می پردازیم که با بهره گیری از آن می ‌توانید به میزان قابل توجهی باعث افزایش شتاب و سرعت در خودرویتان شوید. تقریباً همه ما به دنبال راهی برای افزایش شتاب خودرو هستیم. فرسوده شدت قطعات خودرو در دراز مدت، باعث می شود که ماشین قدرت و شتاب اولیه را نداشته باشد. از طرفی شرکت‌ های خودروسازی با کنترل پارامترهای مختلف نمی‌گذارند خودرو حداکثر کارایی خود را نشان دهد. در واقع به دلایل زیر سرعت و شتاب خودروهای تولید شده را محدود می ‌کنند:

  1. رعایت نکات ایمنی ( گاهی شتاب اولیه یا حتی شتاب ثانویه، می‌ تواند شما را از یک تصادف سنگین نجات دهد و از شدت تصادف بکاهد )
  2. خدمات پس از فروش (برخی از شرکت‌ ها با ارائه خدمات پس از فروش اضافه و پرهزینه، شتاب خودروی شما را افزایش می‌ دهند. پس محدود کردن شتاب خودرو به نفع آنهاست. از این طریق می توانند سود زیادی به دست آورند. )
  3. کاهش مصرف سوخت

 

افزایش شتاب خودرو با 5 روش - شتاب ماشین

 

راه های افزایش شتاب ماشین

با انجام تغییرات و رعایت یک سری از نکات می‌ توانید باعث افزایش شتاب خودرویتان شوید. این شتاب‌ گیری باعث می‌ شود که ماشین چالاک ‌تر شود. همچنین مدت زمان رسیدن سرعت آن از صفر به ۱۰۰ کیلومتر در ساعت کاهش پیدا کند. در ادامه به برخی از این راهکارها اشاره شده است:

افزایش شتاب خودرو با تعویض چرخ‌ دنده‌ها

برای افزایش شتاب خودروی خود می‌توانید با مراجعه به یک مکانیک ماهر، چرخ‌ دنده‌های بزرگ خودرو را با چرخ‌ دنده‌های کوچک تعویض نمایید. البته این کار باعث افزایش مصرف سوخت خودرو می‌شود. ولی برای کسانیکه می‌ خواهند شتاب قابل‌ توجهی را تجربه کند، راهکار خوبی است.

افزایش شتاب خودرو با تنظیم کنترل‌ کننده دریچه گاز

در خودروهای مدرن با فشار دادن پدال گاز، موقعیت آن به کامپیوتر خودرو فرستاده می‌شود و کامپیوتر با انجام محاسباتی دریچه گاز را باز و بسته می‌کند. این فرآیند باعث می شود تا با حذف برخی از فرآیند های کند کننده، زمان ارسال دستور به موتور خودرو کاهش‌ یابد. در نتیجه شتاب خودرو افزایش خواهد یافت. علاوه بر اینکه این سیستم کاملاً ایمن است و در پی بروز مشکل، به سرعت قابل تشخیص است.

 

افزایش شتاب خودرو با 5 روش - تنظیم کنترل کننده دریچه گاز

 

افزایش شتاب خودرو با کاهش وزن خودرو

همان طور که می دانید سرعت حرکت اجسام سبک‌ تر، سریع ‌تر از اجسام سنگین است. پس می ‌توان با کاهش وزن خودرو، شتاب خودرو را افزایش داد. مثلاً بعضی افراد ترمزهای فابریک خودرو را با ترمزهای روتور دو تایی تعویض می‌کنند که جدا از افزایش شتاب ماشین، عملکرد خودرو را نیز بهبود می ‌بخشد. بعضی هم با سبک کردن میلنگ خودرو، شتاب را افزایش می‌دهند. باید توجه داشته باشید که برای کاهش وزن خودرو باید از یک متخصص کمک بگیرید که متناسب با مدل و توان خودرو، وزن را کاهش دهد.

 

افزایش شتاب خودرو با آج و اصطکاک لاستیک

میزان شتاب یک خودرو، رابطه مستقیم با میزان چسبندگی و اصطکاک تایر دارد. زمانی که تایرهای خودروی شما فرسوده شده باشد، شک نکنید که شتاب آن کاهش می یابد. مقدار آج تایر می تواند با پیدا کردن میزان نیروی مورد نیاز برای حرکت به جلو محاسبه شود. این کار را می توان با تقسیم نیرو بر روی تایر و وزن تایر انجام داد. با این حال فاکتورهایی مثل سرعت و درجه حرارت می تواند بر روی عملکرد تایر ها تاثیر بگذارد. پس با توجه به این موارد همیشه توجه داشته باشید که تعویض تایر های قدیمی و فرسوده، می تواند تاثیر زیادی در افزایش شتاب ماشین داشته باشد.

 

افزایش شتاب خودرو با 5 روش - آج و اصطکاک لاستیک

 

افزایش شتاب خودرو با بهبود آیرو دینامیک

آیرودینامیک و حرکت باد از خودرو، تاثیر بسیاری بر روی مصرف سوخت و شتاب آن دارد. برای افزایش شتاب ماشین، باید تمامی عوامل و آپشن هایی مانند باربند و غیره که باعث جلوگیری از حرکت باد و تغییر در حالت آیرو دینامیکی ماشین می شوند را از روی خودرو حذف کنید. یکی دیگر از عواملی که بر شتاب تاثیر دارد، ارتفاع ماشین نسبت به سطح زمین است. هر چه ارتفاع ماشین کمتر باشد، باد کمتر می تواند از زیر ماشین حرکت کند که این باعث رانندگی نرم تر و پر شتاب تر می شود. شما می توانید با حرارت دادن، بریدن و یا تعویض فنرها، فاصله خودرو با سطح زمین را کاهش داده تا شتاب بیشتری را تجربه کنید.

 

 

تعمیر خودروی شما در محل توسط مکانیک مجرب امداد سیار

 

رفتن به صفحه اینستاگرام امداد سیار

همین حالا با ما تماس بگیرید