علت روغن ریزی خودرو چیست و چه باید کرد؟

وجود روغن کافی درون پیشرانه و گیربکس، یکی از مبانی اساسی کارکرد صحیح اجزای این بخش‌ ها به شمار می‌ رود. کم شدن و کاهش روغن موتور در حد مجاز امری طبیعی است و نشانه ای از عملکرد درست و موثر روغن است. اما چنانچه میزان کاهش روغن موتور از حد نرمال بیشتر شود ( موتور روغن ریزی داشته باشد )، برای بسیاری از مالکان خودرو نگران کننده می باشد.

مشاهده آثار نشت روغن و تشکیل لکه‌ های چرب در زیر موتور، اولین گام تشخیص نوع روغن می‌باشد. تشخیص نوع روغن به یافتن منشاء و سیستم نشت کننده بسیار کمک می‌کند.

انواع روغن ریزی خودرو

 

روغن ریزی موتور

رایج ترین روغن ریزی برای اکثر خودروها، نشتی روغن موتور می باشد. روغن ریزی از سیستم موتور خودرو را می توان با تشخیص روغن موتور به عنوان روغن نشت کرده شناسایی کرد. روغن موتور ، رنگ قهوه ای با غلظت متوسط دارد. بوی خاصی نداشته و بسیار لغزنده است. معروف‌ترین روغن ریزی‌ها مربوط به واشر کارتل، پیچ کارتل، کاسه نمد طرفین میل‌ لنگ، فیلتر روغن، سنسور فشار روغن (شمع روغن)، واشر سر سیلندر، واشر درب سوپاپ، پمپ بنزین مکانیکی، کاسه نمد میل سوپاپ، کاسه نمد دلکو و درب محفظه روغن است. علت روغن ریزی موتور می‌تواند به سادگی شل بودن یک پیچ تا پیچیدگی ترک خوردن بدنه موتور باشد.

 

بررسی دلایل روغن ریزی خودرو - روغن موتور

 

 

روغن ریزی از گیربکس

به دلیل آنکه از نظر ساختاری و کیفیت، روغن گیربکس و روغن موتور تقریبا یکسان هستند، معمولا امکان تشخیص روغن ریزی هیدرولیک از روغن ریزی موتور به راحتی وجود ندارد. تنها تفاوت این دو روغن در بررسی ظاهری، غلظت بیشتر روغن گیربکس است که به آسانی و توسط دست قابل تشخیص نیست. البته در گیربکس اتوماتیک، روغن گیربکس شباهت بسیار زیادی به روغن هیدرولیک فرمان دارد. متد تشخیص محل روغن ریزی نیز بسیار شبیه موتور است و برای تشخیص نشتی از پایین به بالا به دنبال مسیر روغن می رویم. از شایع ترین روغن ریزی های گیربکسی می‌توان به نشتی از کنار سنسورهای دور موتور و دنده عقب، پیچ تخلیه گیربکس، کاسه نمد سرپلوس، کاسه نمد سرشفت کلاچ، واشر درب گیربکس، واشر ساعت گیربکس اتوماتیک، شیربرقی‌ های کنترل جریان روغن گیربکس اتوماتیک و یا  شکستگی پوسته گیربکس اشاره کرد.

 

بررسی دلایل روغن ریزی خودرو - روغن ریزی گیربکس

 

 

روغن ریزی از سیستم هیدرولیک

یکی دیگر از روغن ریزی های رایج، مربوط به روغن هیدرولیک میباشد. روغن هیدرولیک معمولا قرمز رنگ بوده و غلظت کمتر از روغن موتور دارد. خواص تمیزکنندگی دارد و با صابون دست واکنش شیمیایی ایجاد میکند. شایع ترین نشتی هیدرولیک، از فشنگی کنترل فشار روغن در این سیستم است. ضمن این که پمپ هیدرولیک نیز دارای یک مغذی چرخان است که توسط یک کاسه نمد آب‌ بند می‌شود که احتمال خرابی و نشتی در این قسمت هم وجود دارد. در این سیستم نشتی شایع را می‌توان به فشنگی فشار، لوله‌های تزریق پرفشار روغن و کاسه نمدهای سر جک هیدرولیکی نسبت داد.

 

بررسی دلایل روغن ریزی خودرو - روغن ریزی هیدرولیک

 

 

روغن ریزی از سیستم ترمز

روغن ترمز ممکن است در چند رنگ متفاوت در بازار موجود باشد. اما رنگ زرد، آبی و سبز برای نشت این روغن بسیار شایع است. غلظت بسیار پایینی دارد و خاصیت تمیزکنندگی زنگ آهن را دارد. لغزندگی کم داشته و در صورت ترکیب با آب خنثی می شود. از شایع‌ترین نشتی‌ ها در سیستم ترمز، نشتی از لوازم لاستیکی موجود در چرخ و پیچ ‌های متصل کننده‌ لوله‌ های منتقل کننده روغن به سیلندر اصلی روغن است. اما گاهی خرابی مربوط به پیچیدگی پوسیدگی لوله‌های انتقال روغن است.

 

بررسی دلایل روغن ریزی خودرو - روغن ریزی ترمز

 

 

نحوه برطرف کردن روغن ریزی خودرو

برطرف کردن روغن ریزی بسته به نوع آن متفاوت است. کاسه نمد‌ها تعویض و سنسورها توسط نوار تفلون آب بند می‌شوند. شکستگی بدنه توسط چسب و جوش ترمیم و خرابی پیچ‌ ها تعمیر می‌شود. روغن ریزی می‌تواند یک مسئله‌ قابل چشم پوشی باشد. اما مواردی نیز از آتش گرفتن خودرو بر اثر نشت روغن بر روی اگزوز گزارش شده است. روغن ریزی خودرو را جدی بگیرید و برای تشخیص و حتماً برای رفع آن به یک تعمیرگاه تخصصی مراجعه کنید.

 

 

تعمیر خودروی شما در محل توسط مکانیک مجرب امداد سیار

همین حالا با ما تماس بگیرید