تعویض قطعات خودرو :
تعویض قطعات خودرو یکی از اقداماتی می باشد که بیشتر افرادی که دارای خودرو می باشند آن را باید انجام دهند. تعویض قطعات خودرو بین 1 ماه و یا چند سال طول می کشد، اگر استفاده شما از آن قطعات به درستی باشد امکان دارد تا چندین سال قطعات خودرو نیازی به تعویض نداشته باشند. همچنین یکی دیگر از نکاتی در تعویض قطعات خودرو بسیار مهم می باشد کیفیت قطعات است که تا چه اندازه مطلوب و عالی باشند. در صورتی که کیفیت قطعات خوب نباشد باید سریعا آنها را تعویض نمایید.
بسیاری از افراد در مورد تعویض قطعات خودرو اطلاعاتی ندارند و نمی دانند باید چه زمانی و کدام قطعات را تعویض کنند تا به سلامت ماشین آنها ضربه ای وارد نشود. برای اینکه با تعویض قطعات خودرو آشنایی بیشتری داشته باشید و به خوبی بدانید چه زمانی آنها را تعویض نمایید در ادامه برخی از آنها را بیان می کنیم تا آشنایی شما در این مورد بیشتر شود.

قطعاتی که در لیست تعویض قطعات خودرو می باشند :
همانطوری که بیان کردیم برخی از قطعات خودرو بعد از مدتی نیاز به تعویض دارند و آنها را باید تعویض نمایید. اما در مورد اینکه چه زمانی آنها را باید تعویض نمایید در ادامه اطلاعاتی را بیان می کنیم تا آشنایی بیشتری با تعویض آنها داشته باشید.
1. روغن موتور :
روغن موتور یکی از مهمترین مواردی است که شما باید آن را بعد از پنج الی ده هزار کیلومتر کارکرد ماشین درون آن بریزید، در صورتی که این اقدام را انجام ندهید مجبور هستید هزینه بیشتری را برای ماشین خود پرداخت کنید.
2. روغن ترمز :
یکی دیگر از مواردی که باید بین یک تا دو سال در ماشین بریزید روغن ترمز می باشد، در نتیجه باید به مقدار آن بسیار توجه داشته باشید.
3. تیغه برف پاک کن :
یکی از وسایلی که در لیست تعویض قطعات خودرو قرار می گیرد تیغه برف پاک کن می باشد که آن را باید هر سال تعویض نمایید.
4. باتری :
همه ما به خوبی می دانیم یکی از مهمترین وسیله هایی ماشین باتری آن می باشد که آن هم باید بین یک تا دو سال در لیست تعویض قطعات خودرو قرار دهید. در صورتی که باتری خود را تعویض نکنید به قطعات دیگر ماشن آسیب وارد می کند و شما مجبور می شوید هزینه بیشتری را برای ماشین خود پرداخت کنید.
5. استپر موتور :
یکی دیگر از مهمترین وسایلی که در لیست تعویض قطعات خودرو قرار می گیرد استپر موتور می باشد که آن را باید بعد از 30 الی 50 هزار کیلومتر کارکرد ماشین تعویض نمایید. اگر از تعویض آن غافل شوید امکان دارد ماشین شما با مشکل مواجه شود و به خوبی کار نکند.
6. واشر سر سیلندر :
واشر سر سیلندر یکی دیگر از مهمترین قطعات خودرو می باشد که باید آن را بین 80 الی 100 هزار کیلومتر از کارکرد ماشین تعویض نمایید، در صورتی که واشر سر سیلندر بسوزد ضربات زیادی را به ماشین وارد می کند. در نتیجه باید نسبت به تعویض آن بسیار حساس باشید.

همین حالا با ما تماس بگیرید