پمپ بنزین یکی از قطعات خودرو است که معمولا در باک بنزین تعبیه شده است. وظیفه این قطعه پمپاژ کردن بنزین از باک به موتور خودرو است. اگر این قطعه حیاتی به درستی کار نکند، خودرو عملکرد مناسبی نخواهد داشت. در اکثر اوقات به علت نرسیدن بنزین به موتور و درست انجام نشدن عمل احتراق، خودرو خاموش می شود.

پمپ‌های الکتریکی

امروز بصورت معمول، پمپ بنزین خودروها به صورت الکتریکی طراحی شده است. به این طریق که انرژی مورد نیاز خود را از باتری اتومبیل دریافت می کنند. وقتی که پشت فرمان می نشینید، اگر سوییچ را باز کنید قبل از استارت زدن، در همان یک تا دو ثانیه اول پس از باز کردن سوییچ، صدای به کار افتادن پمپ بنزین را می توانید بشنوید.

در این مرحله پمپ بنزین سوخت را به ورودی محفظه احتراق می رساند تا در زمان استارت زدن، خودرو سریعا روشن شود. یکی از روش های ساده تست کار کردن یا خرابی پمپ بنزین گوش دادن به همین صدا در هنگام باز کردن سوئیچ می باشد. با استارت‌زدن، پمپ سوخت شروع به کار می‌کند و به آن فشار وارد می‌شود. زمانی که کلید پمپ وصل می‌شود، پمپ کار می‌کند و تلاشش این است که فشار لازم بنزین برای ایجاد احتراق را تنظیم کند. عدم شنیدن صدا، می تواند به معنی از کار افتادن پمپ بنزین خودرویتان باشد. معمولا برای جلوگیری از وارد آمدن خسارت به پمپ بنزین در صورت ایجاد نوسانات برقی خودرو ، در مسیر جریان الکتریکی از باتری به پمپ، یک فیوز قرار می گیرد تا ، این فیوز مانع از سوختن پمپ بنزین شود.

 

دلایل از کار افتادن پمپ بنزین خودرو - پمپ الکتریکی

 

مهمترین دلایل از کار افتادن و سوختن پمپ بنزین خودرو

سوختن پمپ بنزین

سوختن پمپ بنزین خودرو، یکی از شایع ترین دلایلی است که باعث می شود پمپ بنزین از کار بیفتد. سوختن پمپ بنزین می تواند دلایل زیادی داشته باشد که مهمترین آن، داغ شدن بیش از حد پمپ بنزین است. این اتفاق معمولا با پایین رفتن سطح بنزین در باک خودرو، پیش می آید. فرقی نمی کند شما در حال رانندگی در شهر یا جاده باشید. اگر پمپ بنزین بسوزد، خودرو در هر حالتی خاموش شده و تا زمانی که پمپ سوخته تعویض نشود، خودرویتان روشن نخواهد شد.

 

سوخت نامرغوب

یکی دیگر از دلایلی که منجر به از کار افتادن و سوختن پمپ بنزین خودرو می شود، استفاده از سوخت نامرغوب و یا سوخت حاوی آلودگی در باک می باشد. ممکن است در طول زمان به علت فرسودگی باک بنزین خودرو، سطح قطعات باک به آلودگی آغشته گردد. حال اگر سطح سوخت خودرو کمتر از میزان استاندارد شود، ممکن است پمپ بنزین این آلودگی های ته نشین شده را نیز به سمت خود هدایت کرده و باعث وارد آمدن فشار زیادی بر پمپ شده و در نتیجه پمپ بنزین خودرو می سوزد.

دلایل از کار افتادن پمپ بنزین خودرو - سوخت نامرغوب

 

سوختن فیوز پمپ بنزین 

یکی دیگر از دلایلی که ممکن است پمپ بنزین خودروی شما از کار بیفتد، سوختن فیوز پمپ بنزین است. فیوز پمپ معمولا در جعبه فیوز خودرو قرار دارد. اگر این فیوز بسوزد، پمپ بنزین نیز از کار خواهد افتاد. پیشنهاد می شود هنگامی که پمپ بنزین خودرویتان دچار مشکل شد، قبل از اقدام به تعویض پمپ بنزین، ابتدا فیوز پمپ را بررسی کنید تا در صورتی خرابی این قطعه، اول آن را تعویض کنید. چرا که هزینه ای بسیار کمتری خواهد داشت.

 

 

تعمیر خودروی شما در محل توسط مکانیک مجرب امداد سیار

 

همین حالا با ما تماس بگیرید