سیم کلاچ چیست و کاربرد آن در کجاست؟

پس از پدال کلاچ، سیم کلاچ قرار دارد. نیرویی را که توسط راننده از طریق فشردن کلاچ به سیم‌کلاچ وارد می شود به وسیله ی سیم کلاچ به کیت کلاچ منتقل می شود.
در ساده ترین تعریف اینطور می شود عنوان کرد که، سیم‌کلاچ از پدال کلاچ به شیش گیربکس متصل می شود و نیروی فیزیکی که همان فشار پا بر پدال است را به صفحه کلاچ منتقل کرده و باعث آزاد شدن صفحه کلاچ، و در نهایت هم باعث عوض شدن دنده می‌شود.

کلاچ چیست و چه وظیفه ای دارد؟

کلاچ در حقیقت اولین قطعه‌ی مکانیکی در سیستم انتقال قدرت خودروها است که وظیفه‌ی قطع و وصل ارتباط محور خروجی پیشرانه با محور جعبه‌دنده را برعهده دارد. نیروی تولید شده توسط پیشرانه به‌طور مستقیم از طریق میل‌لنگ به چرخ طیار (Flywheel) منتقل می‌شود. فلایویل یا چرخ طیار یک دیسک فلزی بزرگ با جرم زیاد است که وظیفه‌اش انتقال گشتاور پیشرانه به جعبه‌دنده است و کلاچ دقیقاً میان این دو قسمت نصب می‌شود تا وظیفه‌ی قطع و وصل انتقال گشتاور را برعهده بگیرد. قطعات کلاچ عبارتند از صفحه کلاچ و دو شاخه کلاچ و صفحه فلایویل و بلبرینگ کلاچ و اهرم و شاخک ها صفحه دهنده و دیسک کلاچ که از یک کاسه مانند از نوع چدن تشکیل شده است.

سیم کلاچ خودرو چگونه کار می‌کند؟

راننده بعد از فشار دادن کلاچ باعث می‌شود که نیرو توسط سیم کلاچ به کیت کلاچ انتقال پیدا کند. هنگامی که پدال کلاچ فشرده می‌شود نیروی وارد شده، اهرمی که به صفحه کلاچ وصل است را به حرکت در می‌آورد، نتیجه چنین عملی آزاد شدن دنده و فراهم شدن شرایط برای تعویض آن است. عمل‌کرد سیم کلاچ در خودرو به همین سادگی است و تنها با کشیده شدن توسط نیروی وارد شده به پدال وظیفه خود را انجام داده است.

 

رگلاژ سیم کلاچ را چه زمانی انجام دهیم؟ -سیم کلاچ خودرو

تفاوت سیم کلاچ دستی و اتومات

در سیستم دنده اتوماتیک دیگر راننده نیازی نیست تا با فشار دادن پدال کلاچ دنده را تعویض کند و این کار توسط سیستم دنده اتوماتیک به طور خودکار انجام می‌شود. اما سیم کلاچ اتوماتیک به گونه‌ای طراحی شده است که بر اساس میزان فشار وارد شده بر روی بخش مربوط به پدال کلاچ زمان مناسب برای تعویض دنده را تشخیص می‌دهد.

علائم خرابی سیم کلاچ

اگر هر کدام از نشانه هایی که در ادامه ذکر می شود را در خودروی خود مشاهده کردید بهتر است ابتدا سیم کلاچ را به طور چشمی بازدید و در صورت خرابی، آن را تعویض کنید. در غیر اینصورت با انجام تنظیم دوباره، می توانید کارایی اولیه کلاچ خود را بدست آورید.

جا نرفتن دنده ها:

با فشار دادن پدال کلاچ، خودرو به صورت کامل خلاص نشده و دنده ها با سختی جا می روند.

سفت شدن پدال کلاچ:

پدال کلاچ به سختی بالا و پایین رفته و بسیار سفت عمل می کند.

شل شدن پدال کلاچ:

پدال کلاچ با کمترین فشاری به سمت پایین رانده می‌شود و در اصطلاح پدال شل شده است.

لرزش کلاچ:

پس از اینکه پدال کلاچ را رها می‌کنید، سیستم کلاچ باز هم درگیر است و دچار لرزش می شود.

پایین بودن کلاچ خودرو:

کلاچ در جای مناسب خود عمل نکرده و نیاز است که پای خود را بیشتر از اندازه ی معمول روی پدال فشار دهید تا عمل کند.؛ یا در اصطلاح کلاچ پایین تر از حد معمول عمل می کند.

کار نکردن کلاچ:

کلاچ دیگر، کار نکرده و خالی شده است؛ که می تواند نشان از بریده شدن سیم کلاچ باشد.

بالا بودن کلاچ:

یا اینکه کلاچ را بعد از آنکه آن را رها کردید، باید با نوک پا به طرف بالا بکشید؛ که نشان از درگیر بودن کلاچ در موقع رها کردن آن است.

رگلاژ سیم کلاچ به صورت دستی

برای رگلاژ سیم کلاچ نقطه‌ای که سیم کلاچ روی آن بسته شده است را پیدا کنید. سیم کلاچ با کمک یک پیچ با پدالی که در بالای گیربکس نصب گشته مهار شده است. این کار ممکن است در برخی از خودروها مشکل باشد.

رگلاژ سیم کلاچ با مهرهای موجود در پایانه اتصال که در هر خودرو می‌تواند اندازه‌های متفاوت داشته باشد انجام می‌شود. مهره کوچک را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. حال پدال کلاچ را امتحان کنید. متوجه خواهید شد پدال بالاتر از حد وسط آزاد می‌کند. این کار باعث می‌شود صفحه کلاچ بیشتر درگیر شود. در نتیجه عمر دیسک و صفحه کاهش پیدا کند.

اگر مهره را به جهت پادساعتگرد بچرخانید مهره به سمت عقب حرکت خواهد کرد. در این وضعیت پدال پایین تر از حد وسط آزاد میگردد. در این حالت فشار نسبتا بالایی به سیم کلاچ و خودرو وارد می‌شود و به مرور سیم کلاچ سفت خواهد شد.
این عمل را آنقدر تکرار کنید تا محل دقیق و مناسب کردن آزاد کلاچ را بیابید. توجه داشته باشید هرچه پدال پایین تر باشد دنده زودتر درگیر خواهد شد. همچنین زمانی که پدال بالاتر آزاد کند دنده دیرتر درگیر می‌شود.

 

رگلاژ سیم کلاچ را چه زمانی انجام دهیم؟ -رگلاژ سیم کلاچ به صورت دستی

چگونه از سیم کلاج نگهداری کنیم؟

برای اینکه بتوانیم دنده را به خوبی تعویض کنیم باید سیم کلاج را مانند دیگر قطعات خودرو جدی بگیریم و از آن به درستی نگهداری کنیم. پس هر چند ماه یک بار سیم کلاچ را به چند قطره روغن یا گریس آغشته می کنیم،تا در روکش لاستیکی خود بدون ایجاد اصطکاک به عقب و جلو حرکت کند. ضمن اینکه نباید هیچ جای سیم دچار تابیدگی باشد و یا بیش از حد کشیده و سفت شده باشد. بهتر است محل اتصال سیم به پدال و اهرم کلاچ و یا محل خمیدگی را بیش از بقیه ی موارد بررسی کنیم. چون که این قسمت اصطکاک بالایی را تحمل می‌کند. در نتیجه بیشترین خرابی در همین نقاط سیم اتفاق می‌افتد.

چه زمانی باید سیم کلاج تعویض شود؟

در این موارد حتما سیم کلاچ را تعویض کنید:

  • سیم در بعضی از قسمت ها دچار بریدگی شده و رشته های آن از هم جدا شده‌اند.
  • روکش پلاستیکی که سیم در داخل آن قرار می‌گیرد، قطعه قطعه شده و سیم نمی‌تواند به راحتی در درون آن جابجا شود.
  • خود سیم کلاچ رشته رشته و از هم سوا شده‌اند و به سختی در درون غلاف پلاستیکی خود قرار می گیرند.
  • سیم کلاچ به حدی خشک و غیر قابل انعطاف است؛ که حتی با روغن کاری هم ترمیم نمی شود.

پس عواملی مانند تابیدگی بیش از حد سیم، پاره شدن روکش پلاستیکی، بریدگی بعضی از رشته های سیم، رشته رشته شدن سیم کلاچ، خشک شدن بیش از حد سیم که دیگر با روغن کاری هم قابل ترمیم نیست، همه عواملی هستند که موجب تعویض سیم کلاچ خواهند شد.

نکته:

در صورت بروز دو مشکل آخر در سیم، می توانید بدون نیاز به تعویض آن را رفع کنید. اگر سیم کلاچ دچاز تابیدگی شده است، آن را باز کرده و به صورت صحیح دوباره متصل نمایید. همچنین اگر سیم خشک شده و نمی تواند به سادگی درون غلاف حرکت کند، با مقداری روغن یا گریس، به سیم حالت لغزندگی بدهید تا بتواند آزادانه در پوشش پلاستیکی خود حرکت نماید.

برای تعمیر و عیب یابی انواع خودروی بنز، بی ام و، تویوتا، هیوندای و … در محل، توسط مکانیک ماهر امداد سیار کلیک کنید

همین حالا با ما تماس بگیرید