تک کار کردن خودرو یعنی چه؟

اصطلاح تک کار کردن ماشین، به نوعی به بد کار کردن یا ریپ زدن موتور خودرو اشاره دارد. این مشکل به دلیل تک کار کردن برخی سیلندرها نسبت به سایر سیلندرها اتفاق می افتد. از آن جایی که این امر تاثیر زیادی در توان و راندمان موتور دارد، بنابراین آگاهی از علت تک کار کردن موتور خودرو می تواند در تشخیص و رفع این مشکل تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

علائم تک کار کردن خودرو

چنانچه موتور تک کار کند و یکی از سیلندرها نتواند وظیفه خود را به درستی انجام دهد، مشکلات زیر در انتظار خودرو شما خواهد بود:

  • شنیده شدن صداهای غیر طبیعی از موتور
  • لرزش کل مجموعه موتور و سرسیلندر
  • کاهش شدید قدرت کشش خودرو
  • کم شدن شتاب اولیه
  • ریپ زدن ماشین در حین سرعت گرفتن
  • ضعیف شدن و به اصطلاح از فابریک درآمدن خودرو به دلیل انتقال عوارض به سایر قطعات

 

دلایل تک کارکردن موتور

از دلایل عمده تک کار کردن موتور خودرو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

خرابی یا کثیفی انژکتور

انژکتور یا سوخت پاش مهم ترین قطعه سیستم‌ سوخت رسانی است. انژکتور یک‌ شیر برقی کوچک و بسیار دقیق است که طبق زمان بندی معین باز و بسته می شود. زمان باز شدن انژکتور همزمان با مرحله مکش در سیلندر است که در کسری از ثانیه انجام می شود. هر گونه اشکال در پاشش سوخت منجر به از کار افتادن سیلندر مربوطه می شود. این اتفاق در نهایت باعث تک کار کردن موتور می شود. از رایج ترین مشکلات انژکتور کثیف شدن آن است که باعث ریپ زدن، بد کار کردن و تک کار کردن موتور خودرو می شود. بطور کلی کثیف شدن انژکتور سبب بروز دو نوع اشکال می شود که بد یا تک کار کردن موتور را در پی دارد:

  • حالت اول: ذرات وارد شده به داخل انژکتور در مقابل یک یا چند سوراخ خروجی قرار گرفته و قسمتی از مسیر پاشش سوخت را مسدود می کند.
  • حالت دوم: ذرات ریز مانع از بسته شدن کامل انژکتور و نشت بنزین در زمان بسته بودن آن می شود.

 

علت تک کار کردن موتور - خرابی انژکتور

 

خرابی شمع موتور

هر سیلندر در موتور، معمولاً دارای یک شمع است که در واقع یکی از مهم ترین قطعات سیستم جرقه به حساب می آید. در صورت جرقه ضعیف یا جرقه نزدن شمع، سیلندر مربوط به آن از کار افتاده و موتور تک کار می کند. در بعضی اوقات سوختن الکترود داخلی شمع باعث می شود که امکان عبور ولتاژ مورد نیاز جرقه شمع وجود نداشته باشد. در این صورت سیلندر بطور کامل از کار می افتد و موتور بصورت مداوم تک کار می کند. در برخی از موارد به دلیل بالا رفتن مقاومت داخلی شمع جرقه از بیرون شمع و در روی عایق چینی خارجی می گذرد.

این حالت معمولاً موقع شتاب گیری ماشین اتفاق می افتد و موتور برای چند لحظه تک کار کرده و ریپ می زند. از علائم این مشکل وجود خطوط سیاه روی عایق چینی خارجی شمع است که بصورت عمودی و در موازات یکدیگر تشکیل می شوند. وجود آب در محفظه احتراق نیز باعث عدم جرقه بین الکترودهای شمع و تک کار کردن موتور می شود.

خرابی کوئل و وایر شمع

امروزه اکثر خودروها حداقل دارای دو کوئل هستند. کوئل یک ترانس جرقه است که ولتاژ باطری را تا چند هزار برابر تقویت کرده و از طریق وایر شمع به شمع موتور هدایت می کند. خرابی کوئل باعث از کار افتادن سیلندر یا سیلندرهای مربوط به آن کوئل می شود. وجود ایراد کوئل همیشه به معنی عدم جرقه زنی نیست. در بعضی مواقع جرقه ضعیف نیز باعث تک کار کردن لحظه ای و یا حتی دائمی موتور می شود.

 

علت تک کار کردن موتور - خرابی شمع

 

 

هوا کشیدن منی فولد و اتصالات آن

هوا کشیدن منیفولد ممکن است به دلیل ترک خودن منی فولد به دلایل مختلف و یا خرابی واشر یا اورینگ منی فولد باشد. در بعضی از موارد خرابی اورینگ انژکتورها نیز باعث هوا کشیدن و تک کار کردن موتور می شود.

اشکالات مربوط به سوپاپ (کم بودن خلاصی سوپاپ و..)

سوپاپ ها دریچه های ورود گاز (مخلوط هوا و سوخت) و خروج دود از محفظه احتراق هستند. سوپاپ در زمانبندی هماهنگ با حرکت پیستون ها باز و بسته می شوند. نشتی هر یک از سوپاپ ها، باعث از کار افتادن سیلندر مربوط به آن سوپاپ و تک کار کردن موتور می شود.

 

 

تعمیر خودروی شما در محل توسط مکانیک مجرب امداد سیار

 

 

رفتن به صفحه اینستاگرام امداد سیار

همین حالا با ما تماس بگیرید