باد نیتروژن در لاستیک ماشین چه تاثیری دارد؟

یکی از اصلی ترین مواردی که بعنوان راننده خودرو باید به آن توجه نماید، باد لاستیک های ماشین است. زیرا تنظیم بودن آن، باعث کاهش مصرف سوخت و در نهایت سبب کاهش هزینه می شود. همچنین باد لاستیک یکی از مهم ترین نکات ایمنی می باشد و تنظیم نبودن آن ممکن است باعث بروز حادثه برای خودرو شود. استفاده از نیتروژن به جای اکسیژن در لاستیک خودرو های معمولی بی‌ فایده نیست. اما فاکتور های مختلفی را در این زمینه باید در نظر گرفت. بسیاری از افراد برای باد لاستیک اتومبیل خود از باد نیتروژن استفاده می کنند. باد نیتروژن یکی از گزینه های مورد توجه رانندگان است. طبق تحقیقات صورت گرفته، میزان کاهش باد نیتروژن، یک سوم باد اکسیژن دار و باد معمولی می باشد. در ادامه قصد داریم با باد نیتروژن و مزایا و معایب آن بیشتر آشنا شویم.

 

مزایای استفاده از باد نیتروژن در لاستیک خودرو

نیتروژن ثبات بیشتری نسبت به اکسیژن دارد. به همین دلیل در هواپیما ها، شاتل‌ ها، مسابقات اتومبیل‌ رانی و ماشین‌ هایی که در صنعت حضور دارند، به جای اکسیژن از نیتروژن استفاده می ‌شود. استفاده از گاز نیتروژن چیز جدیدی نیست و سالها قبل استفاده از باد نیتروژن در لاستیک های خودرو مرسوم بوده است. برخی از مزایای استفاده از باد نیتروژن در لاستیک خودرو عبارتند از :

 

فشار ثابت تایر

هنگامی که تایر با باد عادی پر می شود، این باد می ‌تواند به مرور زمان از تایر خارج شود و فشار باد تایر را کاهش دهد. اما تایرهایی که با نیتروژن پر شوند، به ندرت پیش می‌ آید که به مرور زمان فشار باد آنها کاهش پیدا کند. چون نیتروژن به سختی می ‌تواند از تایر لاستیکی خارج شود. علاوه بر آن، نیتروژن حساسیت کمتری نسبت به تغییرات دمایی دارد. بنابراین با افزایش حرارت یا کاهش حرارت تایر فشار آن تغییر بسیار جزئی می‌کند که در مورد باد معمولی این طور نیست.

 

مزایا و معایب باد نیتروژن در لاستیک خودرو - فشار ثابت تایر

 

کاهش مصرف سوخت

استفاده از باد نیتروژن می تواند حدود 3% در کاهش مصرف سوخت خودرو تاثیر مثبت داشته باشد. البته این میزان خیلی زیاد نیست، ولی با توجه به استفاده طولانی مدت از خودرو می تواند عدد بزرگی شود. چرا که ثابت بودن فشار باد لاستیک منجر می شود راندمان افزایش یافته و به دنبال آن مصرف سوخت کاهش پیدا کند. یعنی می توان استفاده از گاز نیتروژن در لاستیک خودرو را از روش های کاهش مصرف سوخت خودرو در نظر گرفت.

 

ایمنی بالا

نیتروژن گاز قابل اشتعال نیست. به همین دلیل احتمال آتش گرفتن آن وجود ندارد و این خود تاثیر مثبتی روی ایمنی دارد. اما تایرهایی که در آنها از باد معمولی استفاده می شود، در صورتی که مشتعل شوند از اکسیژن موجود در داخل تایر برای سوختن استفاده می‌ کنند.

 

افزایش دوام رینگ و تایر

تایرهایی که در آنها از باد نیتروژن استفاده شود دارای عمر بالاتری هستند. یکی از دلایل آن این است که نیتروژن گاز خشک است. این گاز بر خلاف باد معمولی که به تایر می‌ زنیم هیچ رطوبتی ندارد. نبود این رطوبت نه تنها برای جنس لاستیکی تایر خوب است بلکه از جنس فلزی رینگ نیز محافظت می‌ کند.

مزایا و معایب باد نیتروژن در لاستیک خودرو - افزایش دوام رینگ و تایر

 

بهبود عملکرد ترمز

به دلیل نرمی بیش از حد لاستیک‏ها با گاز نیتروژن، عملکرد ترمز خودرو در سرعت های بالا تا 30% بهبود می‏یابد.

نرم شدن کمک فنرها

هنگامی که تایرهای خودرو با باد نیتروژن پر می شود، به دلیل نرم شدن لاستیک‏ ها، جلوبندی خودرو استهلاک کمتری خواهد داشت. این امر باعث سالم ماندن اتاق خودرو می‏ گردد و چرخ‏ ها تا 70% بالانس می‏ شوند.

 

بیشتر بخوانید : با علائم خرابی اکسل خودرو آشنا شوید

معایب استفاده از باد نیتروژن در لاستیک خودرو

باد نیتروژن هم مانند هر چیز دیگری در کنار مزایایی که دارد، دارای معایبی هم می باشد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 

هزینه‌ بالا

پر کردن تایر با باد نیتروژن در مقایسه با پر کردن آن از باد معمولی بسیار پر هزینه‌ تر است. به ازای هر یکبار تنظیم باد نیتروژن می توان چندین بار باد معمولی به لاستیک ها اضافه کرد.

 

سرویس و نگهداری

درست است که این گاز می تواند فشار درون لاستیک ها را ثابت نگه دارد، اما این بدان معنی نیست که خیالتان را از بابت کنترل تایرها راحت کند. پس باید نتیجه بگیریم که با استفاده از این گاز، همچنان نیاز به کنترل لاستیک ها، حس می شود. حتماً فشار هوای لاستیک‌ هایی که با نیتروژن باد شده‌اند را کنترل کنید. در صورت کاهش فشار، خودرو را به آپاراتی‌ های مجهز به کپسول نیتروژن ببرید.

 

عدم سهولت در دسترسی

یکی از محدودیت ها، مخصوصاً در ایران این است که اگر شما لاستیک های خود را با باد نیتروژن پر کنید، بالاخره بعد از مدتی که احتیاج به تنظیم باد داشته باشید، ممکن است هر تعمیرگاهی این باد را نداشته باشد. آن وقت است که برای یک تنظیم باد عادی باید به دنبال یک مکان مناسب باشید که خود دردسرساز است. ولی باد معمولی در بسیاری از تعمیرگاه‌ ها قابل دسترس است. البته لازم به ذکر است که میزان دسترسی به گاز نیتروژن امروز بیشتر از گذشته است. اما این مقدار در قیاس با بادهای معمولی کمتر است.

 

مزایا و معایب باد نیتروژن در لاستیک خودرو - عدم سهولت در دسترسی

 

جمع بندی

با توجه به تفاوت های گاز نیتروژن و بادهای معمولی برای لاستیک ها، باید بگوییم که اگر شما هم جزء آن دسته از رانندگان سرعتی هستید و دوست دارید درجه سرعت شمار خودرویتان را بالا ببرید، استفاده از گاز نیتروژن برایتان مناسب تر است. اما این نکته را در نظر داشته باشید، در صورتیکه لاستیک های خودرو را از باد نیتروژن پر کردید، از چک کردن مداوم فشار تایرها غافل نشوید تا با بروز مشکلاتی در این زمینه مواجه نشوید.

 

 

 

تعمیر خودروی شما در محل توسط مکانیک مجرب امداد سیار

 

رفتن به صفحه اینستاگرام امداد سیار

همین حالا با ما تماس بگیرید