چرا باید تست درب رادیاتور انجام شود؟

وجود اختلال در عملکرد درب رادیاتور خودرو، می تواند پیشرانه را دچار مشکل کند. در واقع درب رادیاتور تنها عضوی از این مجموعه است که قابل جدا شدن و حرکت است. به همین دلیل تست سالم بودن درب رادیاتور از اهمیت زیادی برخوردار است. چرا که عدم آب بندی صحیح آن در حین بسته بودن و یا پیدا شدن اشکال در عملکردش می تواند خسارات زیادی به همراه داشته باشد. در این مقاله به علائمی که نشان دهنده خرابی درب رادیاتور خودرو می باشد، خواهیم پرداخت.

ساختار درب رادیاتور

درب رادیاتور مهمترین قطعه در سیستم خنک‌کننده موتور که متشکل از دو سوپاپ است:

1 – سوپاپ فشار

سوپاپ فشار مانع از خروج فشار و تبخیر آب می شود. به همین دلیل آب در دمای 140 درجه سانتیگراد به جوش می‌آید.

2 – سوپاپ خلأ

سوپاپ خلأ از جمع شدن شیلنگ‌های آب ممانعت می‌کند. در حالت کلی با روشن شدن موتور، همه شلنگ‌ها در اثر حرارت ناشی از کارکرد موتور منبسط می‌شوند و باد می‌کنند. با خاموش شدن موتور شیلنگ‌ها سرد و منقبض می‌شوند. سوپاپ خلأ در این موقع عمل می‌کند و خلأ ایجاد شده داخل سیستم را خارج می‌کند و به درون قمقمه آب بر می‌گرداند تا از جمع شدن شیلنگ‌ ها جلوگیری کند.

مهمترین علائم خرابی درب رادیاتور خودرو - ساختار درب رادیاتور

 

 

اهمیت درب رادیاتور خودرو

مایع داخل سیستم خنک‌کاری خودرو مانند یک زودپز تحت فشار قرار دارد. علت هم این است که اگر این فشار وجود نداشته باشد و مایع به شکل فشرده شده در سیستم جریان نیابد، این مایع بر اثر حرارت موتور تبخیر شده و تبدیل به بخار می‌شود. اما نکته مهم دیگر اینجاست که فشار بیش از حد این مایع هم باعث آسیب دیدن قطعات و اتصالات سیستم خنک‌کاری می‌شود. اینجاست که اهمیت «در رادیاتور» مشخص می‌شود. درب رادیاتور دارای یک مکانیسم شیر جمع‌ شونده در فشار بالاست. این شیر جمع شونده مثل یک سوپاپ اطمینان عمل می‌کند. وقتی فشار مایع داخل سیستم بیش از حد مجاز افزایش می‌یابد، این سوپاپ فنری باز شده و مایع از رادیاتور به سمت یک مخزن دیگر به نام منبع انبساط هدایت می‌شود تا فشار مایع کاهش یابد. معمولا افزایش فشاری که باعث عمل کردن درب رادیاتور می‌شود ۱۵ پوند در اینچ است.

6 نشانه خرابی درب رادیاتور خودرو

خرابی شیلنگ رادیاتور

اگر شلنگ رادیات از بین برود، ممکن است درب رادیاتور خودرو خراب باشد یا ایراد داشته باشد. در این حالت خلاء توسط درپوش رادیاتور به درستی آزاد نمی‌شود و این سبب خرابی شیلنگ خواهد شد. به محض رویت این مشکل، درب رادیاتور را بررسی کرده و در صورت معیوب بودن، نسبت به تعویض درب رادیاتور سریعا اقدام نمایید.

مخزن سرریز شده

یکی از علائم خرابی درب رادیاتور، این است که مایع خنک کننده خیلی سریع آزاد شده که این سبب جوش آوردن و سرریز شدن مخزن می‌شود.

نشت مایع خنک کننده یا آب رادیاتور

اگر شاهد ردی از مایع خنک کننده و یا آب در نزدیکی رادیاتور بودید، بهتر است وجود نشتی در رادیاتور و یا درب رادیاتور فرسوده و خراب شده را بررسی نمایید.

 

مهمترین علائم خرابی درب رادیاتور خودرو - 6 نشانه خرابی درب رادیاتور خودرو

 

 

وجود هوا داخل سیستم خنک کننده

چنانچه درپوش رادیاتور شما به درستی بسته نشود، هوا به درون سیستم خنک کننده وارد می‌ شود. در این حالت چون رادیاتور نمی ‌تواند درجه حرارت مناسب را حفظ نماید، باعث گرم شدن بیش از حد موتور خواهد شد.

واشرزدگی رادیاتور

زمانی که واشر سرسیلندر دچار سوختگی می‌شود، چرب شدن درب رادیاتور و برفکی شدن آن و همچنین قهوه‌ای شدن آب درون رادیاتور نشان از خرابی واشر سرسیلندر است.

گرم شدن بیش از حد موتور

از دیگر علائم خرابی درب رادیاتور، گرم شدن بیش از اندازه موتور است. در این حالت ممکن است صدای فیس درب رادیاتور به گوش برسد.

 

 

بیشتر بخوانید: علائم سوختن واشر سرسیلندر چیست؟

 

 

طریقه صحیح بستن درب رادیاتور

  • برای بستن درب رادیاتور، لازم است که صبر کنید تا موتور خودرو به اندازه کافی خنک شود. سپس نسبت به تعویض و بستن و درب رادیاتور اقدام نمایید.
  • پس از اطمینان حاصل کردن از خنک شدن نسبی موتور خودرو برای تست درب رادیاتور، درب کاپوت را باز می‌کنیم.
  • در بخش فوقانی رادیاتور، درب رادیاتور قرار دارد که اغلب به وسیله برچسبی که روی آن چسبانده شده، قابل تشخیص است. در رادیاتور ظاهری مشابه با شکل هندسی بیضی دارد.
  • از پارچه یا مقوایی ضخیم کمک می‌گیریم و درب رادیاتور را به سمت پایین فشرده و آن را می‌ چرخانیم تا باز شود. (این اقدامات احتیاطی به دلیل این است که در صورت داغ بودن رادیاتور، لمس کردن درب رادیاتور ممکن است سبب ایجاد سوختگی و آسیب شود.)

ارتباط درب رادیاتور با سوختن واشر سرسیلندر

بررسی درب رادیاتور و دهانه آن راهی سریع و مطمئن برای تشخیص مشکل واشر سرسیلندر است. با سوختن واشر سرسیلندر درب رادیاتور چرب می‌شود، برفک می‌زند و آب درون رادیاتور قهوه‌ای می‌شود. زیرا دود و گاز‌های متراکم سیلندر به درون آب نفوذ می‌کند. همین جا یادآور می‌شویم که در رادیاتور هرگز آب معمولی نریزید؛ 75 درصد آب بدون املاح (آب مقطر) و 25 درصد ضد یخ، مناسب‌ ترین ترکیب برای رادیاتور است

نحوه تست درب رادیاتور

  1. برای تست درب رادیاتور خودرو می‌توانید از نشانه‌های خرابی آن کمک بگیرید و قبل از مواجه شدن با آنها، درب رادیاتور را تست کنید.
  2. حتما ماهی یک بار آب رادیاتور و درب رادیاتور را بررسی و چک کنید. با دقت بررسی کنید که آیا درب رادیاتور به درستی بسته شده است یا خیر. وضعیت شلنگ رادیاتور را نیز بررسی کنید.
  3. بررسی کنید که آیا موتور خودرو در حال داغ شدن است یا خیر.

 

 

مهمترین علائم خرابی درب رادیاتور خودرو - نحوه تست درب رادیاتور

 

کلام آخر

هرگز در زمان گرم بودن موتور، درب رادیاتور را باز نکنید. همیشه رادیاتور را در زمان سرد بودن هواگیری کنید. زیرا آبی که گرم شده، خود دچار افزایش حجم است و هواگیری به درستی انجام نخواهد شد. اگر درب رادیاتور خراب است، حتما سریعا آن را تعمیر کنید. زیرا در غیر این صورت باعث سوختن واشر سرسیلندر می شود.

 

برای تعمیر و عیب یابی درب رادیاتور انواع بنز، بی ام و، تویوتا، هیوندای و … در محل، توسط مکانیک ماهر امداد سیار کلیک کنید

همین حالا با ما تماس بگیرید