نحوه استفاده صحیح از کولر خودرو

برخی از افراد به دلیل افزایش میزان مصرف سوخت خودرو از کولر استفاده نمی کنند اما باید بدانید گاهی درباره افزایش مصرف سوخت به علت روشن کردن کولر مبالغه شده است. استفاده از کولر باعث مصرف بیش از حد سوخت نمی شود. بهتر این است که هنگام استفاده از کولر، آرام تر برانید و فشار کمتری به خودرو وارد کنید.

نحوه استفاده صحیح از کولر خودرو -

نکات کوتاه برای استفاده مناسب از کولر خودرو

  1. قبل از اینکه فصل تابستان سر برسد، کولر خودرویتان را بررسی کنید و از سالم بودن کولر و کافی بودن فشار گاز آن اطمینان پیدا کنید.
  2. خودرویتان را زیر آفتاب شدید پارک نکنید. اگر هم زمانی مجبور به این کار بودید، هنگام روشن کردن و حرکت ماشین شیشه ها را پایین بکشید و سپس کولر را روشن کنید تا هوا جابجا شده و داخل ماشین کمی خنک شود. در این صورت به کولر فشار کمتری وارد گردد.
  3. هنگام رانندگی در ترافیک شدید یا سربالایی با شیب تند، کولر گرفتن، فشار زیادی به موتور وارد می کند. توصیه می شود که در این شرایط، کولر را چند دقیقه خاموش کنید و یا از درجه کم آن استفاده نمایید.
  4. هنگام حرکت ماشین پنجره ها را ببندید تا فشار کمتری به کولر وارد شود و مصرف سوخت کمتر شود. در صورت باز بودن حتی یک پنجره هوای خنک داخل ماشین سریع از دست می رود.
  5. گاز کولر ماشین (گاز فرئون) کاملاً سمی می باشد. بنابراین هیچ گاه خودتان اقدام به شارژ گاز کولر نکنید و کارتان را به مکانیک بسپارید.

نحوه استفاده صحیح از کولر خودرو

راه های افزایش طول عمر کولر خودرو

  • در سرعت بالا کولر ماشین را روشن نکنید. بهترین زمان برای روشن کردن کولر، قبل از حرکت یا در سرعت بسیار پایین است.
  • برای این که گاز و روغن کولر خودرو پایدار بماند، در فصول سرد نیز کولر ماشین را برای دقایقی روشن کنید.
  • برای استفاده بهتر از کولر ماشین و زودتر سرد شدن هوای داخل کابین دکمه مربوط به گردش هوای داخل را بزنید.
  • توصیه می شود در هنگام استارت زدن، کولر ماشین در حالت خاموش باشد.

 

 

تعمیر خودروی شما در محل توسط مکانیک مجرب امداد سیار

همین حالا با ما تماس بگیرید