ناک زدن موتور Knock یعنی چه؟

ناک زدن یا صدای تق تق، حالتی است که بیشتر در حالت دنده مرده یا حالتی که راننده با دنده اشتباه قصد شتاب گیری را دارد، بیشتر پیش می‌ آید و سبب کاهش شتاب ماشین می‌ شود. به عبارتی دیگر، زمانی که مراحل سوخت و ساز موتور به درستی صورت نگیرد، ناک یا ضربه رخ می دهد. در صورت بروز این مشکل ، انفجار مخلوط سوخت و هوا قبل از رسیدن پیستون به بالاترین وضعیت (بدون جرقه شمع ها) صورت می گیرد و فشار بسیار زیادی بر روی پیستون اعمال می شود. این مشکل باعث ایجاد ناک و تولید صدا می شود. در این مقاله، به علت ناک زدن موتور خودرو و راه حل‌ های آن خواهیم پرداخت.

ناک زدن چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

ناک (Knock) یا ضربه زدن موتور خودرو، باعث افزایش آلودگی موتور، کاهش قدرت و صدمه به موتور از جمله موارد زیر می شود:

  • از بین رفتن شمع‌ ها
  • ایجاد خوردگی در بدنه سیلندر
  • فشار نا متناسب به میل لنگ و مجموعه یاتاقان
  • از بین رفتن پیستون ها (در مواردی سوراخ شدن آن ها)
  • از بین رفتن سرسیلندر
  • تغییر شکل شاتون ها
  • نشتی دود از واشرها
  • ذوب شدن پیستون و سوپاپ خروجی

علل ناک زدن موتور خودرو

چند دلیل اصلی برای Knock زدن وجود دارد که در ادامه به بررسی و ارائه راه حل برای هر یک از آنها می پردازیم.

استفاده از شمع نامناسب

استفاده از شمع نامناسب می تواند سیکل احتراق موتور را دچار اختلال کرده و ایجاد ناک کند.

راه حل: اینگونه قطعات مصرفی خودرو، باید به صورت دوره ای چک و در صورت نیاز تعویض گردند.

 

7دلیل ناک زدن خودرو و راه حل آن - شمع نامناسب

کیفیت پایین بنزین

استفاده از بنزین با درجه اکتان پایین سبب کاهش مقاومت مخلوط بنزین و هوا نسبت به دما شده در نتیجه دچار زودسوزی می شود و ایجاد ناک می کند.

راه حل: بهتر است همواره از سوخت با اکتان بالا استفاده کنید. اما اگر چنین سوختی در دسترس نبود، باید از مکمل های اورجینال و اکتان بوسترهای اصل استفاده نمایید.

کربن گرفتگی سیلندر

کربن گرفتگی سر سیلندر از دوده هایی حاصل می شود که در حین احتراق تولید می شوند. چنانچه سیلندر از رسوبات کربنی انباشته شده باشد، دمای داخل سیلندر افزایش یافته و موجب ایجاد ناک در موتور می شود.

راه حل : برای تمیز کردن و از بین بردن رسوبات کربنی از محصولات آنتی کربن مناسب این کار و موجود در بازار استفاده کنید. این محصولات، خاصیت پاک کنندگی تمامی آلودگی‌های کربنی، رسوب و دوده را از سطوح همه قطعات محفظه احتراق دارند.

 

بیشتر بخوانید : از مشکلات و دلایل خرابی بخاری خودرو چه می دانید؟

 

خرابی سنسور ناک

قطعه‌ ای به نام سنسور ناک در پیشرانه ماشین وجود دارد که برای اطلاع از ناک زدن موتور تعبیه شده است. این سنسور در صورت وجود ناک، آن را تشخیص می‌ دهد و با اطلاع‌ رسانی به کامپیوتر خودرو در صدد رفع آن بر می‌ آید. درصورت خرابی سنسور ناک خودرو، ممکن است صدای کوبش بلندی شنیده شود.

راه حل : برای اطمینان از صحت عملکرد سنسور ضربه، خودرو را نزد مکانیک ببرید.

 

7دلیل ناک زدن خودرو و راه حل آن - خرابی سنسور ناک

 

خرابی بلبرینگ ‌ها و تسمه تایم

خرابی بلبرینگ ‌ها و سپس فعالیت نامنظم تسمه تایم، پیشرانه را با مشکل مواجه خواهد کرد که حاصل آن چیزی جز ناک زدن پیاپی و البته صدای جیر جیر تسمه تایم نخواهد بود.

راه حل : قطعاتی متحرک که معمولا از پلاستیک ساخته شده اند و با هر بار تعویض تسمه تایم باید نسبت به تعویض آنها اقدام کنید.

خرابی یاتاقان ها

یاتاقان ها با گذر زمان دچار فرسایش می ‌شوند و همین مساله موجب لغزش آن‌ها خواهد شد. کارکرد نادرست یاتاقان های فرسوده روی عملکرد میل لنگ و پیستون‌ ها تاثیر گذاشته و صدای ضربه مانند ایجاد می‌ کند.

راه حل : برای اطمینان از صحت عملکرد یاتاقان ها، خودرو را نزد مکانیک ببرید.

نا میزان بودن تایم دلکو

نامیزان بودن تایم دلکو علاوه بر بدکارکردن پیشرانه، ناک زدن را به دنبال خواهد داشت.

راه حل : جهت رفع هر گونه مشکل و بررسی این قطعه می توانید به مکانیک مجرب مراجعه نمایید.

 

راه های تشخیص ناک زدن خودرو

در ساده ترین روش تشخیص ناک می توان گفت زمانی که خودرو در حالت حرکت در مسیر سربالایی است، ممکن است موتور خودرو شروع به تولید صدایی مانند تق تق (شبیه برخورد قاشق و چنگال) کند. اما وقتی که پدال گاز را رها می کنید، این صدا بر طرف می شود. ولی هنگامی که دوباره پای خود را روی پدال گاز فشار می دهید، مجدداً این صدا به گوش می رسد.

 

7دلیل ناک زدن خودرو و راه حل آن - مشکلات ناک زدن

 

کلام آخر

موتور خودرو قطعه مهم و گران قیمتی است که هرگونه ایراد در آن، حرکت خودرو را مختل و یا متوقف می‌ کند. بنابراین توجه به آن بسیار حائز اهمیت است. توصیه می کنیم زمانی که متوجه وجود خطای ناک شدید در اولین فرصت نسبت به رفع آن اقدام نمایید و تا زمان رفع ایراد، فشار را از روی موتور کم کنید. مثلاً از تجهیزات برقی و کولر کمتر استفاده شود. در دورهای پایین موتور، کمترین فشار را بر روی پدال گاز وارد کنید و در سربالایی ها با دور موتور بالاتر حرکت کنید.

 

 

 

تعمیر و عیب یابی موتور انواع خودروهای خارجی در محل، توسط مکانیک ماهر امداد سیار 

 

همین حالا با ما تماس بگیرید